З 10 по 17 серпня українська делегація відвідала літню школу Київського Діалогу в Берліні. Програма була розроблена з урахуванням і для задоволення потреб наших випускників різних років, а також партнерів — представників громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування.
Нетворкінг є невід’ємною складовою Київського Діалогу. Відрядження нашої делегації нарешті стало можливим після тривалої перерви через пандемію та війну.
Літня школа поставила перед собою три цілі.
Загалом у літній школі взяли участь 19 учасниць зі всієї України. Групу сформували представники та представниці громадських організацій і органів місцевого самоврядування, випускників Київського Діалогу та партнерів нашого проєкту.
У перші дні візиту зустрічалися члени та членкині берлінських неурядових організацій, що займаються питання, пов’язаними з Україною, й активно працюють у політичній сфері, допомагають біженцям або сприяють розвитку громадянського суспільства.
Катерина Павлова (CRISP e.V.) говорила з українськими активістами й активістками про нетворкінг і права людини, а також про те, як конструктивно спілкуватися на чутливі та контроверсійні теми.
В’ячеслав Янковий, Жанна Милогородська та Марія Білоконь із Альянсу українських організацій презентували свою роботу з українськими біженцями та методи гнучкого реагування на їхні наявні потреби.
Зустріч із Ольгою Куценко в Берлінському технічному університеті
Ната Єрьоменко (MitOst e.V.) роз’яснювала принцип роботи стипендійної програми «ВІДНОВА» для активістів і активісток, що вимушено покинули Україну.
Штєпанка Басуліну (Compango e.V.) презентувала присутнім підходи Compango щодо поєднання допомоги біженкам і біженцям із екоактивізмом.
Ірина Шулікіна представляла «Віче» — одну з найпомітніших українських організацій у Берліні. Десятки демонстрацій, подкастів, перформансів, кампаній і культурних заходів є частиною стратегічної комунікації цієї організації. Також обговорювалася динаміка воєнного дискурсу в Німеччині.
Від політиків на захід завітали Лілія Усик, депутатка міської ради Берліна (фракція CDU) та перша українка, обрана напряму до земельного парламенту в Німеччині, й Олексій Кисляк, голова Союзу молоді Франкфурта-на-Одері. Говорили про свій вклад у допомогу Україні в Берліні та Бранденбурзі та місцеву політику.
Окрім підтримки України з боку берлінських організацій, наші учасниці також зацікавилися новими трендами у своїй сфері роботи. Професор доктор Ганс-Людґер Дінель, викладач Берлінського технічного університету та засновник інституту Nexus, поділився своїм багаторічним практичним і дослідницьким досвідом у сфері залучення громадян, громадських рад і деліберативної демократії.
Після зустрічі з проф. д-ром Гансом-Людґером Дінелем у Берлінському технічному університеті
Ян Кесіді, представник відомого далеко за межами Берліна громадського руху DW Enteignen поділився з учасницями стратегією успішного ведення кампанії під назвою Megalomania.
Фредерік Фішер, засновник Neulandia, розказав про сільські громади, яким загрожує спустошення через відтік населення в міста, а також про те, як його ініціатива Summer of Pioneers не тільки дає змогу містянам спробувати життя на селі, але й сприяє постійному розвитку, створює перспективи та вдихає в сільські громади нове життя.
У рамках літньої школи наші учасниці мали змогу взяти участь у тренінгах із стресостійкості й арттерапевтичних заходах.
Юлія Антонова (Libereco) провела тренінг із кількох частин щодо підвищення стресостійкості та роботи з травмованими людьми за програмою FENIKS, яку презентувала її колега Йоганна Гібль.
Тренінг FENIKS із Юлією Антоновою (Libereco)
Київська команда на чолі з Оксаною Дашківською (міжнародний фонд «Відродження», м. Львів) та її колегою Ксенією Готко активно пропрацювала ключові теми та стратегічну роль Київського Діалогу у наступній фазі проєкту.
З огляду на різноманітні сценарії майбутнього було визначено сфери діяльности, обговорено можливі конфлікти та визначено орієнтовні цілі.
Для деяких учасниць уже сам процес планування виявився стратегічно важливим:
«Ця літня школа була важливою для нас. Добре знати, що ми плануємо майбутнє; добре бачити, як німецьке громадянське суспільство підтримує Україну. Так ми розуміємо, що ми не самі. І це дає надію».
Фінальна презентація після стратегічної сесії
Київський Діалог щиро дякує нашим учасницям, нашим випускникам, партнерам, модераторкам та усім спікерам і спікеркам за готовність ділитися своїм досвідом та навичками.