Звернення Київського Діалогу до Федерального уряду Німеччини та німецьких політиків
Російська загарбницька війна точиться в Україні вже три тижні. Мета Путіна – знищення української нації та її демократії. На півдні країни (Херсон, Бердянськ, Мелітополь, Волноваха, Нова Каховка) ми спостерігаємо, як Росія намагається встановити окупаційний режим. Незважаючи на масові протести місцевого населення, Кремль планує провести «референдум» щодо створення «Херсонської народної республіки».
11 березня 2022 року в Мелітополі російські окупанти заарештували мера Івана Федорова, який чинив опір, і вивезли його в частину Луганської області, яка була непідконтрольна Україні з 2014 року. На його місце була поставлена пропутінська «мер» Галина Данильченко. Хоча українській владі вдалося звільнити мера шляхом обміну полоненими 16 березня 2022 року, місто перебуває у складній ситуації. Інформація про викрадення активістів і журналістів надходить до нас і з інших міст.
Протягом останніх восьми років Німеччина активно підтримує процес демократизації, реформи та громадянське суспільство в Україні. У 2021 році Київський Діалог працював, зокрема, у Запорізькій області, до якої також входять Мелітополь та Бердянськ. Тому в нинішній ситуації ми також несемо відповідальність за безпеку та життя українських активістів.
Особливо гостра небезпека існує для всіх людей, які також були залучені до міжнародного партнерства задля демократичного курсу України. За повідомленнями міжнародної преси, російські спецслужби склали «списки розстрілу» людей: представників громадянського суспільства, демократичних політиків, правозахисників, юристів, антикорупційних та ЛГБТ-активістів, критично налаштованих журналістів та науковців.
Закликаємо Федеральний уряд Німеччини: використовуйте всі ресурси, які є у Вашому розпорядженні, щоб забезпечити безпечну евакуацію з України людей, які перебувають у небезпеці.
Надзвичайно важливо розуміти: лише припинення вогню українців не захистить. Усі території України, куди Росія військово вторглася, мають бути терміново деокуповані. Все інше означає постійну небезпеку терору та смерті для населення.
Не слід очікувати, що українська влада поступиться територією і тим самим залишить своїх громадян. Враховуючи жорстокі дії російських збройних сил, важливо розуміти, що будь-хто на окупованих територіях перебуватиме без будь-яких прав в повній залежності від російських спецслужб і силовиків.
Ми закликаємо німецьких політиків працювати на всіх рівнях, щоб забезпечити якнайшвидшу деокупацію всіх окупованих територій України – наприклад, шляхом швидких і достатніх поставок зброї та ембарго на імпорт газу та нафти з Російської Федерації.